Бразилският пилот на Уилямс Фелипе Маса обяви на профила си във „Фейсбук“, че след края на настоящия сезон ще прекрати кариерата си.

36-годишният ветеран има 267 състезания във Формула 1. Той вече един път прекрати кариерата си в края на миналата година, но беше убеден да се върне като пилот на Уилямс, след като Валтери Ботас премина в Мерцедес.

През този сезон бразилецът спечели 36 точки, четири по-малко от съотборника си Ланс Строл. Той имаше намерение да остане за още една година във Формула 1, но само като пилот на британския тим. Уилямс обаче не му предложи нов договор. Очаква се съотборник на Строл през следващия сезон да бъде Роберт Кубица, Пол ди Реста или Паскал Верлайн.

За 15 години години във Формула 1 Фелипе Маса е карал за Заубер, Ферари и Уилямс. Има 11 победи и 41 подиума. 16 пъти е стартирал от полпозишън и през 2008 година завърши на второ място в шампионата след Люис Хамилтън.