Един от най-добрите ни пилоти по мотокрос Майкъл Иванов спечели по изключително убедителен начин състезателните маншове в класовете МХ2 и МХ1. Иванов, който кара в световния шампионат се завърна в България и показа невероятната си класа и възможности пред родна публика.

По време на 7-ия кръг на републиканския шампионат, който се проведе в памет на Йовко Йовков, стотиците зрители на мотополигон „Горна Росица” край Севлиево имаха възможността да се убедят за пореден път в таланта на Майкъл. При МХ2 той кара с машина „Хускварна”, а при МХ1 с „Ямаха”.

Малкото време между отделните класове му позволяваше да смени само мотора и отново заставаше на старт, а след него повеждаше колоната от състезатели. През последните години един пилот да побеждава в два класа и в двата манша не се е случвало, но днес Майкъл Иванов го направи и заслужено спечели овациите на мотоциклетната публика.

Втори в общото подреждане при МХ2 финишира Иван Петров (1-3,2-2, 42 точки, КТМ), а трети Хакан Халми (1-2,2-3, 42 т., КТМ). Битката между двамата за второто място беше изключително оспорвана до самия финал, като след него Петров и Халми джентълменски се поздравиха за спортментското каране. Втори и трети в крайното подреждане в МХ1 се наредиха Николай Йовчев (1-3,2-2, 42 т., Хонда) и Тодор Тотев (1-2,2-3, 42 т. Хонда).

При МХ 65сс. Кристиян Иванов (КТМ) спечели безапелационно двата манша и добави 50 точки към актива си за генералното класиране. Втори завърши Димитър Грозданов (1 манш-2 място, 2 манш-2 място, 44 точки, КТМ), трети Християн Даков (1-4, 2-3, 38 т., КТМ)

В клас МХ 85сс. победител стана Жулиан Георгиев (1 манш-2-място, 2 манш-1място, 47 точки, КТМ). Скъсана верига на мотора във втория манш не позволи на Алекс Димитров (КТМ) да завърши и остана на 6-то място в общото подреждане, въпреки победата в първия манш. Втори за кръга се нареди Виктор Касабов (1-3, 2-3, 40 т., КТМ), а трети Румен Мирчев (1-7, 2-2, 36 т., КТМ)

В МХ Мартин Тодоров (1-1,2-1, 50 т.Ямаха )спечели двата манша, след него в класирането останаха Веселин Малинов (1-2,2-2, 44 т., Ямаха) и Атанас Петров (1- 7,2-3 , 34 т., КТМ).

За първи път от всички маншове и класове се определиха и отборните шампиони на България за 2015 г. При МХ шампион е тима на Панчо Рейсинг Тийм, втори АИТ Рейсинг Тийм, трети Калабак 1969 , юноши (МХ 65 и МХ 85 сс) шампиони са Тексим Мотор Спорт, които изпревариха Мотоспорт Черно море и Бяла Рейсинг Тийм

При мъже (МХ 1 и МХ 2) отборни шампиони станаха МСК Севлиево, които изпревариха с 2 точки Троян Моторспорт 01, трети Панчо Рейсинг Тийм.

Следващият 8-ми кръг от Републиканския шампионат по мотокрос ще бъде идния уикенд на мотополигон „Бършен”, Сливен.