Нани Рома бе най-бърз в деветия състезателен ден от Рали Дакар, а неговият съотборник в Мини Стефан Петерханзел увеличи аванса си в генералното класиране. Той завърши втори в дългата отсечка между Тукуман и Кордоба в Аржентина, а основният му съперник Ал-Атиях изостана заради сериозни проблеми.

Катарецът изостана от Петерханзел още в началото на етапа, а след това бъгито му имаше и проблем с двигателя. Така пилотът на Ред Бул загуби повече от два часа във финалните километри и не успя да се вмъкне в Топ 10.

Това помогна на Жинел де Вилиер с “Тойота” да се изкачи на второ място в генералното класиране, но изоставането му спрямо Петерханзел е 49:31 минути.
Трети пък се нареди Леонид Новицки, а етапният победител Нани Рома излезе четвърти.