Испанецът Нани Рома си върна първото място в генералното класиране на Рали Дакар, а сънародникът му Марк Кома излезе начело при мотоциклетистите след петия етап на състезанието.

Рома, който се състезава с Мини, премина 527-километровото трасе за 4:27:01 часа. След него финишираха южноафриканеца Джиниел де Вилиер с Тойота и американеца Роби Гордън с “Хамър”.

Нани Рома вече има аванс от 26:28 минути пред съотборника си Насер ал Атия от Катар. Карлос Сайнц, шампион от 2010 г., който поведе след вчерашния етап, имаше проблеми с навигацията и финишира шести – на близо час зад Рома.

Състезанието при мотоциклетистите премина по съкратено трасе заради жегата. Кома с КТМ спечели етапа за 3:02:08 часа. Втори финишира сънародникът му Жорди Виладомс, а трети завърши полякът Куба Пжигонски. В генералното класиране Марк Кома води с 41:10 минути пред досегашния лидер Жоан Бареда с Хонда.