Американският пилот от Мото GP Ники Хейдън подписа нов двегодишен договор с Дукати и през следващия сезон ще бъде съотборник с новото попълнение на тима Валентино Роси.

29-годишният Хейдън, който през 2006 г. спечели световната титла с хонда, кара за Дукати вече втора година. В момента той е на шесто място в генералното класиране за сезона. По-късно днес американецът ще стартира от първа редица на домашното си Гран При в Индианаполис.

“През следващата година ще имам за съотборник някакво момче, което се казва Роси. Той разбира малко от мотори! Ще изградим много силен отбор”, твърди Хейдън в специално изявление, разпросранено от Дукати.

Световният шампион Валентино Роси, който в момента кара за Ямаха, ще се присъедини към Дукати през следващата година. Той ще заеме мястото на австралиеца Кейси Стоунър, който обяви, че напуска и отива в Хонда./БЛИЦ