Българският пилот Никола Цолов приключи с 13-о място в основното състезание на пистата „Монца“, което беше последното от сезона във Формула 3.

16-годишният Цолов, състезател на ART Grand Prix, финишира с общо време 47:12,114 минути, оставайки на 6,936 секунди от победителя Джони Едгар от Великобритания (MP Motorsport).

Подиумът в надпреварата беше окупиран от трима британци. Втори се нареди Зак О'Съливан (PREMA Racing), с изоставане от 0,287 секунди. Третото място спечели Тейлър Барнард (Jenzer Motorsport).

Никола Цолов приключи дебютния си сезон във Формула 3 на 22-о място в генералното подреждане с 6 точки. Шампион е бразилецът Габриел Бортолето (Trident), който финишира пети в последното състезание в Италия, на 1,515 секунди от Едгар. Бортолето приключи шампионата със 164 точки, а Зак О'Съливан остана втори със 119.