Българският пилот Никола Цолов зае 19-о място в основното състезание във Формула 3 в Мелбърн, спечелено от Дино Беганович.

Цолов стартира от седма позиция след силното си представяне в квалификацията, но в началото на състезанието загуби четири позиции.

Заради катастрофа се появи кола за сигурност, а в рамките на първата обиколка след рестарта българският пилот изостана с още три позиции.

До края на 16-ата обиколка Никола Цолов се смъкна до 18-ото място заради износването на гумите, а малко по-късно вече беше 19-и.

След първите 4 състезания от новия сезон във Формула 3 Цолов заема 16-ото място в класирането с 7 точки. Най-доброто му класиране беше в Бахрейн, където в първото състезание за годината завърши на четвърта позиция.