Пореден подиум за Никола Цолов, този път в най-престижния картинг шампионат в светa. Българския лъв, както е прякорът на 14-годишния ни талант, родом от Ботевград, отново развя националния флаг, записвайки второ място. Цолов блесна и в Европейския шампионат по картинг, проведен в Италия на пистата в Сарно.

Момчето, състезаващо се с "Фернандо Алонсо Карт", доминираше през целия уикенд, което му осигури полпозишън за финала. След много оспорвана битка с представителите на програмите за развитие на млади пилоти на "Мерцедес" и "Ред Бул" от Формула 1 - Андреа Кими Антонели и Арвид Линдблад, Никола завърши втори.

Постижението на Цолов е безпрецедентно в историята на българския моторен спорт, тъй като нито един пилот досега не е бил на подиума на толково престижно състезание.

Цолов заема четвърто място във временното класиране на шампионата, един кръг преди края му. След успешния финал той отпътува към Испания, където ще се подготвя за следващия старт, който ще се проведе на 23-25 юли.