Италианецът Франческо Баная от Ducati Lenovo Team увеличи преднината си на върха в подреждането в клас MotoGP от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като спечели спринтовото състезание в Италия пред основния си съперник за титлата и негов сънародник Марко Бецеки от Mooney VR46 Racing Team.

Баная е със 106 точки и води с четири на Бецеки преди неделното състезание в Муджело.

Баная спечели с 0.369 секунди пред сънародника си, като и двамата бяха с класа над останалите пилоти в променливите условия в Италия. Сесията премина през дъждовен период, но в крайна сметка завърши на слънце и с умерен вятър. Трети финишира испанецът Хорхе Мартин от Prima Pramac Racing.

Междувременно Брад Байндър от Red Bull KTM Factory Racing счупи рекорда за най-висока скорост в MotoGP за всички времена с 366.1 км/ч. Той финишира едва 11-и, след като бе наказан за инцидент с испанеца Алекс Маркес от Gresini Racing.