Изключително интересни и оспорвани стартове в различните класове видяха зрителите по време на третия кръг от Европейския шампионат по СуперМото в класовете SM 65сс,SM 85сс, и OPEN+S3, както и четвъртия кръг от Източно-Европейския шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Десетките фенове на бързите скорости и високия адреналин си тръгнаха доволни от видяното на летищен комплекс „Долна Митрополия”, край Плевен. Времето също беше повече от приятно за състезателите и публиката, а в Гран При България участваха 104 състезатели от 6 страни (Гърция, Турция, Сърбия, Румъния, Македония и България) .

Безспорно най-интересно беше в клас SuperBike1000сс. от Източно- Европейския шампионат където с огромен интерес се очакваше битката между Мартин Чой, Ангел Караньотов, Красен Кънчев и Александър Ленев. В 5-ата обиколка след като водеше колоната повреда в мотора получи Чой и напусна състезанието. В люта битка за първата позиция се включиха Караньотов и Кънчев, които с перфектно каране накараха зрителите да ги аплодират при всяко преминаване покрай тях. В крайна сметка победата извоюва Ангел Караньотов (Кавазаки), който не даде шансове на Красен Кънчев (БМВ) да го изпревари, въпреки неговите опити за атака. Трети се класира Александър Ленев (Кавазаки).

При Supersport 600сс. победата спечели Недан Стоянович (Сърбия, Ямаха),след него финишираха Йонел Паскота (Румъния, Ямаха)и Бойко Божинов (България, Ямаха).

В клас SP125 сс. Милен Георгиев (България, Априля) с чудесно каране спечели първото място, а след него се наредиха Жулиета Ленкова (България, Априля)и Християн Бузалковски (Македония, Априля).

Емил Андреев (България, Кавазаки) триумфира като победител в клас F600сс., а втори остана Павел Андреев(България, Кавазаки), на трето място на подиума се качи Тодор Меченски (България, Ямаха). Местният любимец Спас Панев (България,Сузуки)  остана 4-и.

Много оспорвано също до самия финал беше и при F1000сс.където Михаил Атанасов (България, Сузуки) грабна победата финиширайки пред Красимир Михайлов (България, БМВ) и Луко Локанов (България, Сузуки).
В отборното класиране от 4-ия кръг на Източно-Европейския шампионат по мотоциклетизъм на писта победител е България.
В клас Скутери въпреки падането в първата обиколка , победител стана Лауренциу Чурешку (Румъния), втори и трети са българите Иво Михайлов и Боян Петров.

В 3-ия кръг на Европейския шампионат СуперМото в клас SM-OPEN безапелационно и в двата манша победител стана Александър Георгиев (България, КТМ), втори Янко Ташев (България, Хонда), който и в двата старта остана зад Георгиев, а трети Влад Неага(Румъния, ТМ). В клас SM3 победата и в двата манша извоюва Хакан Халми (България,КТМ), пред Янислав Стоянов (България, КТМ) и Ивелин Манев (България, Сузуки).

При най-малките от Европейския шампионат по СуперМото в клас 65сс. Золтан Ордог (Румъния, КТМ) триумфира в двата състезателни манша, а след него остана Виктор Нейчев (България, КТМ) и Арес Бенджик (Турция, КТМ).

Атрактивно и много бързо каране на двамата братя Ончу от Турция в клас SM 85 сс. накара феновете край пистата да бъдат на крака през цялото време, като Дениз и Кан непрекъснато сменяха лидерската позиция и натискаха газта до край. Първият манш беше спечелен от Кан Ончу, а втория от Дениз, който финишира на 1-во място в общото класиране за кръга с 47 точки. Трети се нареди Димитър Петров (България, КТМ) с общ сбор от 40 точки.

В общото подреждане по нации победител от 3-ия кръг на Европейския шампионат по СуперМото от всички класове е България, пред Турция и Румъния.