Пилотът на "Бета Рейсинг Тим" Николай Паунов победи във второто състезание от родния пистов шампионат, провело се този уикенд в Русе.

И стартът, и финалът на клас "А" и "N" над 1600 куб. см се оказа и най-голямата драма на русенската надпревара. Развоя на състезанието бе по-драматичен дори от тройната катастрофа в група "Х" до 1600 куб. см, забъркана в първия десен завой (на втората снимка). За десет дълги секунди публиката буквално беше настръхнала.

В нея бяха замесени Веселин Николов (Врамос, ВАЗ 2105), Матю Матев (АРА Моторспорт, Хонда Сивик) и местния пилот Милен Христов (Немесис, ВАЗ 2107). Истинското чудо е, че русенецът остана невредим след близо четири флик-флака пред смаяния обектив на фоторепортера на "Аuto-Billd България" Александър Ашминов.

В старта на големите първата драма се разви с Борис Борисов, който при запалена зелена светлина остана като закован на място заради повредения преден диференциал. Изстрелялият се от трета позиция Кольо Паунов влезе в опразненото пространство повеждайки на заемащият пол-позишъна Румен Дунев (Халволайн Рейсинг Тим, Мицубиши Лансър Ево 9) и поведе колоната.

В продължение на четири тура Паунов удържаше атаките на Дунев, трети се движеше Илия Царски, чийто автомобил изглеждаше като внезапно обзет от силна астма. "Това е с този автомобил, температурата се вдигна до 120 градуса", коментира на финала панагюрецът, който с едно първо и едно второ място е лидер в класирането на пистовия шампионат в тази група.

Две обиколки преди края на старт/финалната права Паунов залепна за задминалия го по-рано Дунев и в фуниеобразния десен завой след моста за Букурещ двамата влязоха почти едновременно. След средата на кривата продължи Паунов, а Дунев спря първо в бордюр, а след това в един от крайпътните стълбове.

"Най-ужасяващото e, че записвам втора нула, колата е тотално разрушена, ще трябват много средства за възстановяването", каза за RallyXpress пилотът на "Халволайн Рейсинг Тим" Румен Дунев. Той обаче има претенции, че след удар отзад, колата му излита от трасето.

"Смятам, че това, което стана може да бъде категоризирано като състезателен инцидент", заяви победителя от Русе. Това е втората победа за Николай Паунов в този шампионат.

След декласирането на бургаския ветеран Стоян Апостолов ("Елена Рали Тим", Хонда Сивик Тайп R ) - трети в генералното класиране, час след състезанието втори бе обявен Плавен Камбуров ("Автотранс", Рено Клио). При това положение първи в "N3" е Росен Русев ("АРТ Рейсинг Тим", Хонда Сивик Тайп R ), докато за първи път от доста време съгражданинът му от Варна Драгомир Друмчев ("ЕФКО Рейсинг Тим", Пежо 206 RS) завършва състезание и то като втори в класирането на "ентройките". Първи в клас "А7" е Красимир Кандиларов ("Етър Рейсинг Тим", Пежо 306 S 16). /БЛИЦ