Екипажът на "Престиж Рали Тим" Петър Гьошев (Мицубиши Лансър Ево 9) продължава да е начело в класирането на Рали Сърбия, което е както кръг от националното първенство, така и първо състезание от шампионата на ФИА за Източна Европа.

В генералното класиране двамата българи са втори, но са изпреварени единствено от Мико Хирвонен (Форд Фокус RS WRC). Финландецът не участва в класирането на европейския шампионат, а освен това ще е изваден от състезанието една отсечка преди края му. Хирвонен прави тестове на автомобила си преди участието си в седмия старт на световното първенство след три седмици в Боровец.

До момента Гьошев и Крум Дончев ("Дончев Спорт", Пежо 207 S2000) си размениха по две победи. След 86.06 състезателни километра Гьошев бяга на Дончев с 4.8 секунди, който от своя страна изпреварва Димитър Илиев повече от половин минута.

Днешният шести етап - второто преминаване на дългата отсечка "Ластра 2" (10.60 км) бе отменен. Над Валево и над това трасе се изписа такъв град, че организаторите бяха принудени да спрат състезанието и това разстояние автомобилите минаха като обикновен преход до началото на "Райкович 2" (26.26 км). Тогава обаче силна гръмотевица удари по местен трансформатор и остави радиостанциите на организаторите без ток.

Сърбите не случиха на време тази година. Това е третият пореден сезон, в който Рали Сърбия преминава при преобладаващ дъжд, който превръща и без друго хлъзгавите скоростни отсечки в истинска пързалка.