Петър Петров завърши на седмо място състезанията за Гран при на Тайланд в клас МХ2 на световния шампионат по мотокрос. Българският пилот от заводския тим на Кавазаки спечели 26 точки за генералното класиране и се изкачи на пето място, изпреварвайки своя съотборник Дилан Ферандис (Франция), който извади рамо в квалификационния манш. Петров започна първия манш със седми избор на линията и в крайна сметка завърши на шеста позиция с време 35:45.827 минути, изоставайки на 1:12.586 от победителя Джефри Херлингс (Холандия, КТМ). Отлично беше състезанието и за втория българин в шампионата Майкъл Иванов (КТМ), който завърши на 15-о място. Херлингс остана непобеден в шампионата с първи места и в двата манша, а на подиума за Гран при на Тайланд се класираха още Жереми Сеевер (Швейцария, Сузуки) и Александър Тонков (Русия, Ямаха).

Петров беше блокиран на старта на втория манш от паднал състезател и в първата обиколка беше в дъното на колоната от 26 пилоти, но българинът се пребори за десета позиция, след като изпревари двама съперници в заключителните метри и завърши с 1:39.906 минути пасив от победителя Херлингс. Иванов пък караше дълго време на 12-о място, но силите на младока се изчерпаха и той завърши 18-и. Жегите в Тайланд не спряха световния шампион Ромен Февр (Франция, Ямаха) към двойна победа във втория кръг на MXGP. Той изпревари Тим Гайзер (Словения, Хонда) и своя съотборник Жереми ван Хьоребеек, за да оглави класирането след края на азиатския тур. Следващият старт е насрочен за 28-и март в Холандия.