Екипажът Пламен Стайков/Рафи Кадир (Шкода Фабия R5) спечели рали спринт "Дряново" 2023. В първия кръг от шампионата в тази дисциплина екипажът на "Флат Аут Моторспорт" успя да наложи много силно темпо, което логично ги изстреля на първото място в генералното класиране.

Стилът на Стайков, който никога не пропуска да натисне на участъците със спускания, отново беше основният му коз. Опитният състезател успя да спечели и двете преминавания на специален етап "Царева ливада", което се оказа решаващо за победата.

Зад тях само на 5,1 секунди останаха Мартин Сурилов и Здравко Здравков (Ситроен С3). Третото място е за Антон Титов и Александър Спиров.

След успеха екипажът на Стайков и Кадир успя да допринесе и за отборната победа на клуба си "Флат Аут Моторспорт".

На старт в Дряново застанаха 19 екипажа, като всички успяха да финишират.