Естеве Рабат спечели шампионската титла в Мото 2, след като финишира на достатъчното му трето място в Гран При на Малайзия.

Испанецът започна състезанието с 41 точки пред съотборника си Мика Калио. Рабат дори водеше в първите обиколки на „Сепанг“, но след това позволи да бъде изпреварен от Калио и Маверик Винялес, който от следващата година ще кара за Сузуки в Мото GP. Винялес спечели надпреварата, като това беше третата му победа за последните четири надпревара.

Последното място на подиума беше достатъчно за световната титла на 25-годишния състезател на Мarc VDS, който спечели 7 от 17-те състезания до момента през сезона. Това е четвъртата му година в Мото 2.

Естеве Рабат вече обяви, че и през следващия сезон ще кара в Мото 2, а съотборник ще му бъде настоящият лидер във временното класиране на Мото 3 Алекс Маркес.