Само двадесет дни, след като на писта Русе пилотът на "Хаволайн" Румен Дунев регистрира втората си поредна нула в шампионата заради катастрофа в последния завой, сега в първата квалификация от варненския кръг успя да завърти най-бърза обиколка.

Това стана в 9-ия от общо петнадесетте тура, които шампионът от миналата година в група А и N до 1600 куб. см направи. Срещу името му беше записано време от 1:29.043 минути.

Втори в сесията, само на 0.880 секунди от него остана пилота на "Приста Ойл Рали Тим" Борис Борисов (Субару Импреза WRX N 14), на 1.329 секунди е видинският състезател на "ИРТ" Боби Григоров (Субару Импреза WRX).

Квалификацията започна нервно за шампиона Борисов, който още след края на първата обиколка влезе в бокса, за да смени гумите.

"Не го държат затова направи промяната", каза пред RallyXpress Ангел Василев, който поддържа радио връзка с пилота. Така при връщането си на трасето Борисов, който до момента имаше 4-о постижение, се движеше 5-и, а най-бърз от групата бе видинчанинът.

На малко след него, напълно според очакванията, се движеше варненецът Искрен Маринов ("АРТ Рейсинг", Мицубиши Лансър Ево 9). Логично, защото освен че познава трасето най-добре от всички, Маринов е дългогодишен картинг пилот. Той остана пети, на 2.321 секунди от Дунев.

Пилотът на "Хаволайн" излезе на първата позиция, след като успя да направи три последователни темпови обиколки, възползвайки се от малкия трафик пред себе си. В същото време Борисов, който очевидно не предвиди най-добрия избор на гуми за старта, постепенно върна темпото, катерейки се нагоре от 5-ото място.

Четвърти, на 2.219 секунди от Дунев е победителят в русенското състезание Николай Паунов ("Бета Рейсинг Тим", Мицубиши Лансър Ево 9), изпреварил само с малко повече от 3 секунди миналогодишният шампион в клас А8 Илия Царски. /БЛИЦ