Европейският вицешампион за 2006 година Крум Дончев продължава участието си в италианското Рали Миле Миля, след като късно снощи не успя да стартира в първия от 13-те скоростни етапа на първия кръг от европейското първенство.

Ранен проблем през деня (прекъсващ мотор на неговото Пежо 207 S 2000 ) стана причината техническата неизправност да се задълбочи вечерта и пилотът да не стартира на картинг-пистата в Дезенцано.

"Изтече цялата вода от двигателя. Имаме 3 минути наказание, но продължаваме да караме", каза за RallyXpress бащата на пилота Георги Дончев.

При първото преминаване на етапа Каповале 1 Дончев/Йорданов записаха време от 9:40.6 минути, което им отреди 14-ата позиция във временното класиране, на 16 секунди от победителя в първото от класическите трасета на Миля Миле.

С наказанието от пропуснатия вчера скоростен етап Дончев е 53-и в генералното класиране. Лидера на колоната е Ренато Траваля (Пежо 207 S 2000) – 13:14.5 минути. Джандоменико Баса (ФИАТ Абарт Гранде Пунто S 2000) засега изостава от лидера в подреждането на 1.9 сек, след като на втория скоростен етап спука гума и завърши едва на 8-о място. След първия етап снощи той водеше в генералното класиране.

Най-бърз на тази скоростна отсечка, силно наводнена от среднощния дъжд, бе младият италианец Тобиа Кавалини (Пежо 207 S 2000), който завърши изпитанието 9:24.6 мин след началото му.

Шампионът Димитър Илиев (Мицубиши Лансър Ево 9) завърши етапа на 21-о място, на 28.4 сек от Кавалини. В общото подреждане за момента Илиев/Я. Янакиев са на 20-а позиция.

Другите двама български пилоти – Тодор Славов (Рено Клио R 3) и Борис Григоров (Субару Импреза WRX) се класираха на Каповале 1 съответно 26-и и 37-и, но след първата за деня скоростна отсечка двамата регистрираха и по едно наказание – съответно от 1 мин. и 1.10 мин. Това съответно ги прати 54-о и 58-о място в генералното класиране.

Единствената дама в кервана - Екатерина Стратиева (Ситроен С2 R2 Макс) постигна на каповале 1 време от 11:22.1 мин и е 63-а в общото подреждане от 84 стартирали екипажа.