Германецът Сандро Кортезе спечели титлата от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас Moto3, след като завърши на първо място в Гран при на Малайзия. Лидерът в генералното класиране започна зад победителя в квалификациите Зулфахми Хайрудин, който се превърна в герой за своите малайзийски сънародници. Той се съпротивяваше дълго време срещу Кортезе, но германският пилот на КТМ го изпревари в последния завой и спечели надпреварата с време 40:54.123 минути. С това той стана недостижим на върха на генералното класиране от испанците Луис Салом и Маверик Винялес.

"Все още не мога да повярвам! Не рискувах много по време на голяма част от състезанието, но в края реших, че трябва да спечеля титлата с победа", каза Кортезе след края на надпреварата.