Шесткратният световен шампион на рали Себастиан Льоб спечели Рали дю Вар, което бе последен кръг от френския национален шампионат. Льоб бе зад волана на Ситроен С4 WRC, а навигатор бе неговата съпруга Северин.

Обичайният ко-пилот на Льоб – Даниел Елена, също стартира в състезанието, но зад волана на Ситроен C2-R2 MAX. Негов навигатор бе близкият му приятел Оливие Кампана.

Тъй като Франция нямаше старт от световния шампионат през тази година, Льоб и Елена решиха, че Рали дю Вар ще бъде един добър шанс да демонстрират качествата си пред родна публика.

Семейство Льоб показа добър синхрон в работата си и спечели състезанието с две минути преднина пред бившия пилот от Формула 1 Стефан Саразен, който бе с Пежо S2000.

Отборът Даниел Елена и Оливие Кампана зае 54-о място. Доста по-добре от тях се представи новият пилот на Рено във Формула 1 Роберт Кубица. Зад волана на Рено Клио R3 полякът финишира на 29-о място в състезанието./БЛИЦ