Седмица след ужасната трагедия, отнела живота на състезателя Йордан Миларов, панагюрският пилот Любен Каменов (Каменов Рали Тим) с Мицубиши Лансър Ево 9 спечели планинската надпревара Раховец/Лясковец - 5-и кръг от националния планински шампионат. Така лидерът в класирането почти си осигури титлата за 2014 г. с четвърта поредна победа.

Любен Каменов спечели и шестте манша в Раховец/Лясковец – три на тренировките и три на състезанието, като непрекъснато подобряваше рекорда на трасето с дължина 3350 м и разлика във височините 210 м. Най-доброто време на Любен бе във втория манш – 2:04,14 (рекорд), а в другите бе със по секунда по—бавен. Така в следващите стартове на шампионата на Каменов ще му е доста по-лесно, пише clubs1.bg. Той почти си осигури титлата. Втори, на 11,14 сек. бе шуменският пилот Христо Манолов (БАМС) с Мицубиши Лансър Ево 9, който миналата година спечели това състезание, когато  бе открито. Христо спечели и първото място в клас НС2, както и битката с преките си конкуренти в този клас. Трети на подиума, след яко каране стъпи Йордан Тодоров (Джордан Рейсинг) със Ситроен Саксо, който остана на 26,75 от лидера и стана първи в клас НС4.

Второто място в НС2 и 4-о в генералното класиране взе Стефан Георгиев  (ЕФКО Рейсинг) с Форд Ескорт RS. Той успя да победи съотборника си Тихомир Златков, също Форд Ескорт RS с около 3 сек. Тихомир остана 5-и и 3-и в класа, но и двамата имаха технически проблеми, започнали още от тренировките. Битката в клас НС3 спечели Милен Узунов (Казанлък моторспорт) с  ХондаСивик. Тай стана 6-и в генералното, но най-важното за него бе че успя да победи прекия си конкурент Ивелин Чапанов (Плевен рейсинг) с Рено Клио. Двамата се бяха захапали още от вчера, от тренировките, а разликата между тях на финала бе точно една секунда. След тях – 8-и бе Тодор Тодоров  (Етър рейсинг) с Фолксваген Поло, следван от  Стефан Стоев (АРА Моторспорт) с Хонда Сивик. Първи в клас RC4 и 10-и в генералното класиране стана Димитър Божилов (Рангелов мотороспрот) със Ситроен Саксо.

Всеки един от участниците в планинското състезание Раховец/Лясковец  демонстрира почит към паметта на габровския ппилот Йордан Миларов, който загина трагично миналата седмица на планинско Узана. Националната федерация раздаде специални възпоменателни стикери за покойния 25-годишен пилот, които бяха на колите им.