Мик Шумахер – синът на легендарния Михаел Шумахер, записа втората си победа в германския шампионат Формула 4. 17-годишният пилот спечели второто състезание на пистата „Лаузицринг“, след като водеше от старта до финала.

„Надпреварата беше малко кратка, но все пак е добре, че постигнах победа“, коментира Шумахер-младши. На трибуните беше неговата майка Корина.

Със записаната победа Мик събра актив от 141 точки в шампионата и вече изостава само на 11 зад австралиеца Джоуи Моусън, който е лидер в класирането.

Днес предстои още един старт на пистата „Лаузицринг“. Само преди седмица Мик Шумахер също записа победа в германския шампионат във Формула 4, но във второто състезание на стигна до подиума. Според първоначалното класиране той е финиширал шести, но стюардите нанесоха промени, които го изкачиха до четвърто място. Все още липсва официално потвърждение.