Синът на легендата във Формула 1 Михаел Шумахер - Мик Шумахер, записа първа победа в кариерата си в германския шампионат Формула 4. 16-годишният талант спечели на пистата "Ошерслебен". Той бе девети и най-добър от дебютантите в първото състезание, а във втората надпревара от календара завърши на 12-а позиция.

На пистата „Ошерслебен” Мик Шумахер стартира втори, но след това изпревари лидера в надпреварата и не изпусна първото място до края на надпреварата, приключила зад кола за сигу. Съотборниците му Моусън и Прейнинг завършиха съответно втори и трети.

"Чувствам се страхотно. Колата за сигурност дойде в добър момент. Доволен съм от постигнатото и очаквам с нетърпение следващите надпревари", заяви след състезанието Мик Шумахер.