Скандална проява на Валентино Роси беляза Гран При на Малайзия от Мото GP на пистата "Сепанг". Пилотът на Ямаха ще бъде разследван заради това, че избута Марк Маркес с Хонда от трасето. Роси изрита с крак съперника си, който изхвърча от пистата и отпадна от състезанието.

Скандалната случка се разигра в началото на надпреварата, когато двамата се бореха за третото място и няколкократно се изпреварваха, докато накрая Роси изкара Маркес от битката.

Спорът за титлата в Кралския клас на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта (Мото GP) ще бъде решен в последния кръг, след като Дани Педроса триумфира на "Сепанг". За испанеца това е 51-а победа в кариерата му и втора от последните три състезания. Успехът на Педроса е заслужен, след като той доминираше през цялото време в Гран При на Малайзия. Пилотът на Репсол Хонда спечели пред близо 82 хиляди фенове, а Хорхе Лоренсо завърши пред съотборника си в заводския тим на Ямаха и единствен конкурент за титлата - Валентино Роси.

Времето на Педроса бе 40:37.691 минути и 3.612 секунди аванс пред Лоренсо, който вече изостава само на 7 точки от Роси в генералното класиране.