Спечелилият първия старт за сезона в световния шампионат по мотоциклетизъм (MotoGP) Кейси Стоунър бе изключително щастлив след края на интригуващото състезание в Катар. Австралийският пилот на Ямаха финишира първи снощи на пистата "Лосейл", оставяйки след себе си Хорхе Лоренсо.

Стоунър има усещането, че 2007 година се повтаря. Както е известно, тогава той стана световен шампион в МotoGP, като отново спечели първия старт в Катар. Сега картинката се повтори, а Стоунър страшно много желае отново да покори върха.

"По-добре от това не можехме да се справим. Имам чувството, че се връщам към най-добрата ми форма от 2007 година, когато спечелих шампионата. Тогава започнахме сезона по същия начин. Пак стартирах с победа в Карат", припомни си 25-годишният Стоунър, който по това време караше за Дукати.

"Сега с Хонда всичко е страхотно. Нещата се развиват по план и мисля, че изградихме една много добра основа за следващите няколко старта", добави щастливият австралиец.

Следващият старт от сезона в MotoGP е Гран при на Испания на пистата "Херес" - на 3 април. /БЛИЦ