Кейси Стоунър поведе в класирането в световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Moto GP, след като триумфира за първи път в кариерата си в Гран при на Португалия.

Досегашният лидер Хорхе Лоренсо с Ямаха завърши втори с изоставане от 1,421 сек. Трети се нареди съотборникът на Стоунър в Хонда – Дани Педроса, на 3,621 сек.

Четвърти завърши пилотът на Тек 3 Ямаха Андреа Довициозо след дълга битка с британеца Кал Кръчлоу. Последният водеше на италианеца през почти цялото състезание, но в крайна сметка остана пети. Алваро Баутиста (Гресини Хонда) и Валентино Роси (Дукати) записаха шесто и седмо време.

Действащият шампион Стоунър спечели втора поредна победа през този сезон и вече има 66 точки в актива си, 1 повече от Лоренсо. Педроса е трети с 52 точки. Последният записа и едно значимо постижение - 100 подиума в кариерата си - нещо, с което могат да се похвалят само още шестима пилоти.