Австралиецът Кейси Стонър от тима на Хонда спечели квалификацията за място преди утрешното Гран при на Катар, с което ще бъде сложен старт на сезона в Световния шампионат по мотоциклетизъм (MotoGP).

В едночасова сесия на осветление на пистата "Лусаил" австралиецът даде най-добро време и завъртя една обиколка за 1:54.137 минута. По този начин Стоунър затвърди фамозните си резултати от първите тренировки на пистата и за 27-и път кариерата си ще потегли от първа стартова позиция.

С второ време в квалификацията остана съотборнкът му Дани Педроса, а трети бе световният шампион Хорхе Лоренцо от тима на Ямаха.

Звездата на Дукати Валентино Роси продължи да изпитва сериозни проблеми с все още неотшумялата контузия в рамото и в крайна сметка зае едва девета позиция.

Състезанието в Катар е утре от 21:00 часа българско време.