Световният шампион във Формула 1 Макс Верстапен с Ред Бул продължи доминацията си от началото на сезона и спечели спринта преди Гран0 При на Китай на пистата „Шанхай“.

Тръгналият от полпозишън Ландо Норис допусна грешка още в началото. В опита си да остане начело, пилотът на Макларън излезе извън трасето, а при завръщането си бе вече шести.

Верстапен се възползва от възможността и завърши първи с аванс от 13,043 секунди пред Люис Хамилтън с Мерцедес. Трети финишира Серхио Перес с Ред Бул, който изостана на 15,258 секунди.

С победата си Макс Верстапен добави още две точки към своя аванс на върха на генералното класиране във Формула 1, а втори с 15 по-малко е Перес. Трети е Шарл Льоклер, който изостава с 21 точки от световния шампион.

По-късно днес е втората квалификация за Гран При на Китай, което е пети кръг за сезон 2024 във Формула 1.