Испанецът Тони Елиас спечели първата си победа в Мото 2, след като триумфира в Гран При на Испания на пистата „Херес”. Клас Мото 2 от тази година замени състезанията в клас до 250 куб. см.

Бившият пилот от Мото GP проведе истинска борба, докато се върне в челото на колоната, където успя да вземе надмощие над Томас Лути в последните обиколки.

Състезанието бе прекратено и рестартирано за 17 обиколки заради катастрофа между осем състезатели във втората обиколка.

Елиас бе сред катастрофиралите, но се размина без повреди и след подновяването на надпреварата проведе оспорвана борба с победителя от Катар Шоя Томизава, Лути, Юки Такахаши и Кени Нойс.

Томизава завърши на втора позиция,    докато Лути в крайна сметка финишира на трета позиция. След това се наредиха Такахаши, Симоне Корси и Серджо Гадеа.

Нойс завърши на седма позиция, а Хулиан Симон и Габор Талмаши затвориха групата от девет пилоти, които финишираха в рамките на 4 секунди разлика./БЛИЦ