Испанецът Тони Елиас стана първият в историята шампион на Мото 2, след като днес завърши на четвърто място в Гран При на Малайзия. До тази година шампионатът в тази категория се водеше като клас до 250 куб. см.

Самото състезание бе спечелено от италианеца Роби Ролфо, за когото това бе първа победа в надпревара от световния шампионат от 2004 г., когато триумфира на “Херес”.

Подиумът в Малайзия бе изцяло италиански, след като Алекс де Анджелис завърши на второ място, а Андреа Яноне удържа натиска на Тони Елиас и финишира на трета позиция.

Победата в надпреварата в клас до 125 куб. см бе спечелена от Марк Маркес, който си върна водачеството в класирането за световната титла. Това бе осмата титла за испанеца през тази година.

Основните съперници на Маркес за титлата Пол Еспаргаро и Нико Терол също се качиха на подиума. Като Еспаргаро завърши на второ място, а Терол бе трети./БЛИЦ