Пилотът на "Автоцар рали сервиз" Илия Царски (Мицубиши Лансер Ево 9) спечели убедителна победа в 5-ия кръг на републиканския шампионат на писта, след като завърши на първо място във Велико Търново. По този начин панагюрецът съкрати изоставането си от лидера Румен Дунев на само 1 точка. До края на шампионата остават още два кръга, като следващият е насрочен за 28 октомври в Гърция.

Зрелищната гонка във Велико Търново беше наблюдавана от близо 18 000 зрители.

Царски успя да преодолее с първо време 14-те обиколки, като в една от тях дори стигна до рекорд на пистата. Той взе 3-километровата обиколка за 1:16.587 минути, оставяйки зад себе си в крайното класиране основния си конкурент за титлата Румен Дунев, който също е с Мицубиши Лансер Ево 9.

Трети на затворения маршрут във Велико Търново се класира Пламен Камбуров ("Автотранс", Мицубиши Лансер Ево 9). Това е и тройката в клас Е-макс. Четвърти в състезанието и първи в Х4 стана Атанас Божилов ("Ара Моторспорт") с Тойота Селика.