Българинът Петър Ценков завърши 9-и в четвъртия етап на Рали Дакар при АТВ-ата. Той преодоля разстоянието от Сан Салвадор де Хухуй до Калама (Чили) за 2:56:55 часа и изостана на 0:26:32 минути зад победителя Томас Мафей от Аржентина.

Другият българин в надпреварата – Тодор Христов финишира 17-и. Неговото изоставане от Мафей бе един час и 57 минути. Лидер в генералното класиране е Томас Мафей от Аржентина. Петър Ценков е 9-и, а Христов – 21-и. Резултатите обаче все още не са официални.

Карлос Сайнц с Фолксваген спечели при автомобилите четвъртия етап, а неговият съотборник и основен съперник за победата Насър Ал-Атиях остана на само 50 секунди зад него. Трети при колите завърши звездата на БМВ Стефан Петерхансел, който пукна гума и въпреки проблемите, които имаше, намали изоставането си до само 1:22 минути от времето на Сайнц.

След днешния етап начело във временното класиране продължава да бъде Карлос Сайнц с преднина от 4:24 минути пред Насър Ал-Атиях. Стефан Петерхансел е трети на 5:41 минути изоставане, четвърти Жиниел де Вилиер - 19:14 минути, пети Кристоф Холовшик - 27:45 минути.

Надпреварата продължава с петия етап между Калама и Икике, който е с дистанция от 423 километра. /БЛИЦ