С 13-о място в квалификационното състезание дебютира в Гран При на Макао българският пилот във Формула 3 Никола Цолов. Той стартира 15-и, загуби няколко позиции на спирането за първия бавен завой „Лисабон”, след това успя да си ги върне на излизането от същия завой, а след това се оказа сред печелившите от неизбежната кола на сигурността.

Във втората обиколка станаха два инцидента, от които Цолов се измъкна невредим, докато двама от конкурентите му се сблъскаха.

Състезанието беше спечелено от Люк Браунинг, който завърши пред съотборника си в Хайтек Алекс Дън.

Утре предстои основната надпревара в 70-ото издание на Гран При на Макао - 15 обиколки, а състезанието във Формула 3 е със статут на световна купа на ФИА.