Българският пилот от Формула 2 Никола Цолов коментира победата си в Гран При на Монако. Той призна, че това е реванш за санкцията му от състезанието в Канада, когато му отнеха точките след спорно решение относно напускане на пистата.

„Невероятно усещане е да спечелиш три поредни пъти в Монте Карло – два пъти във Формула 3 и сега във Формула 2. Много харесваме това място. Бях първи в моята група в квалификацията, но за съжаление не успях да спечеля полпозишън. Днес обаче се борих да самия край, не върнах газта в нито един момент. Темпото на Рафа (б.ред. - Камара) също беше много добро, но ние успяхме да изпълним много добре стратегията и спирането в бокса. Заслужавахме това, след случилото се в Канада“, започна Цолов.

„Винаги натискам, исках да притисна Рафа да направи грешка. Това беше моята цел. В един момент усетих, че състоянието на гумите се влошава. Дори не можех да завия на обратния завой. Заради това беше време за бокс. Фокусирах се на обиколката след бокса и я направих много чиста. Най-хубавото усещане да е пресечеш финала. Във Формула 2 победата е по-сладка“, завърши той.