Британският пилот Дейли Матисън стана поредната жертва сред мотоциклетистите на остров Ман. 27-годишният състезател се разби с 210 км/ч при ляв завой на третата обиколка.

Матисън има 14 завършени състезания, в които е спечелил три подиума. През миналата година е завършил на 11-о място в старт от престижния шампионат Суперсток.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Организаторите на състезанието по улично трасе на остров Ман веднага след трагедията с английския пилот са прекратили надпреварата. За победител на базата на резултатите от първите две обиколки е обявен Питър Хикман.

Самото състезание е трябвало да се проведе в събота, но заради силните ветрове и падналата на места мъгла е било отложено за понеделник.

Остров Ман може да се нарече "Черния остров" за мотоциклетистите. На състезание през миналата година загинаха два души. Само са последното десетилетие на острова са намерили смъртта си 34 състезатели.