Лидерът в генералното класиране на Мото GP Валентино Роси спечели полпозишън за провеждащото се утре състезание за Гран При на Сан Марино.

Само минута преди края на квалификацията Доктора рискува и смени гумите си, но това помогна да запише време 1 минута, 34,388 секунди и да изпревари със секунди Дани Педроса.

Хорхе Лоренсо, който е втори в генералното класиране след съотборника си в Ямаха Роси, даде трето време пред испанския си сънародник Тони Елиас с Хонда.

Световният шампион Роси постави под съмнение дългосрочното си бъдеще в Ямаха, след като през миналата седмица от тима обявиха, че за другия сезон техен състезател остава Лоренсо.

30-годишният италианец, който призна, че е отхвърлил шанс да кара за Ферари в Гран При на Италия през другата седмица, постави под въпрос тактиката на отборите от Мото GP да имат по двама силни пилоти./БЛИЦ