Трикратният световен шампион Макс Верстапен (Нидерландия) с Ред Бул спечели състезанието за Голямата награда на САЩ във Формула 1 за трета поредна година.

Победата бе втора поредна, 50-а в кариерата на Ферстапен и 15-а от 18 надпревари през настоящия сезон. С това 26-годишният пилот изравни рекорда си за най-много успехи за състезателна година.

Верстапен, който си осигури трета титла във Формула 1 още в предишния кръг в Катар, стартира от шеста позиция, но успя да се справи с противниците си и финишира, за да ликува в края.

Втори на 2.225 секунди се нареди британският пилот на Мерцедес Люис Хамилтън, а третата позиция бе за друг британец – Ландо Норис от Макларън на 10.730 секунди.

„Когато стартираш шести, не е лесно. През цялото състезание имах проблеми със спирачките. В края разликата беше много малка. Невероятно е да спечеля победа номер 50 точно тук в Щатите. Ще се опитаме да продължим да натискаме и да спечелим още“, коментира след състезанието Верстапен.