Световният шампион в Мото GP Хорхе Лоренсо записа втора поредна победа през този сезон. Испанският пилот на Ямаха триумфира в Гран При на Сан Марино и съкрати изоставането си от лидера в генералното класиране Марк Маркес.

Маркес завърши на второ място, а почетната стълбичка беше съставена изцяло от испанци, след като трети финишира неговия съотборник в Хонда Дани Педроса. Валентино Роси пък записа четвърто поредно четвърто място.

В генералното класиране на Мото GP за сезона Марк Маркес води с 34 точки пред Хорхе Лоренсо. Трети е Педроса, който изостава на 5 точки от шампиона за миналата година.

Пол Еспаргаро триумфира в клас Мото 2 и вече изостава само на 15 точки от лидера в класирането Скот Рединг, който финишира шести. Такааки Накагами завърши втори, а трети се нареди Естеве Рабат.