Шампионът в Мото 2 Йоан Зарко победи Алекс Ринс в оспорван дуел и спечели Гран При на Каталуния, което се проведе само два дни след трагедията с Луис Салом. Това беше трета победа за французина през сезона.

След вчерашния си успех в квалификацията Зарко изрази надежда, че ще спечели в памет на загиналия си колега Салом, който почина след тежка катастрофа по време на втората свободна тренировка в петък.

Френският пилот на Ajo Motorsport дълго време се движеше зад Ринс от Pons Racing, но успя да го изпревари в 18-ата обиколка и на финала финишира с аванс от 4,180 секунди.

„Алекс Ринс започна силно състезанието, но аз реших да стоя зад него и да чакам своя шанс. Най-сетне намерих правилното темпо и шест обиколки преди края го изпреварих. Много съм щастлив от победата, която, както обещах вчера, посвещавам на Луис Салом“, заяви победителят след награждаването.