Успешно завърши 8-ми кръг от Републиканския шампионат по мотокрос. В продължение на два дни 75 от най-добрите състезатели по мотоциклетизъм в България премериха сили в отделните класове. Зрителите имаха възможността да наблюдават оспорвани надпревари и за радост не станаха свидетели на нито един инцидент.

Времето също беше с участниците, като особено през днешния ден не валеше дъжд и слънцето огряваше мотополигон „Бършен“ край Сливен.

В клас МХ65 Кристиян Иванов (КТМ) спечели и двата манша и добави нови 50 точки към актива си за генералното класиране. Втори се нареди Димитър Грозданов (КТМ), а трети остана друг наш сънародник Ерай Хасан (КТМ).

В клас МХ85 безспорният лидер Хакан Халми (КТМ) триумфира, след като беше повече от убедителен  и в двата манша и затвърди мнението на специалистите, че го очаква добро бъдеще в мотокроса. Втори след Халми остана Момчил Иванов (КТМ), а трети – Юлиян Георгиев (КТМ).

Изключително оспорвана беше напредварата в клас МХ. Първият манш бе спечелен от Веселин Малинов (Ямаха), а вторият от Юлиян Райчев (Кавазаки). В крайното класиране в този клас с актив от 45 точки след двата манша, победител е Веселин Малинов (Ямаха), втори – Мартин Тодоров (Сузуки), а трети – Юлиян Райчев (Кавазаки).

В клас МХ1 зрителите също станаха свидетели на оспорвано състезание. Въпреки проблемите, които имаше с мотора си, Николай Йовчев (Хонда), успя да спечели надпреварата. В първия манш той остана на 2-ро място, след Тодор Тотев (Хонда), а във втория Йовчев направи много силно каране и спечели манша и с актив от 47 точки, е победител в клас МХ1. Втори, трети и четвърти с по 40 точки са Денислав Ангелов (КТM), Калоян Илиев (Ямаха) и Тодор Тотев (Хонда). В крайното класиране при равен брой точки, определящ за подреждането, е вторият манш.

В клас МХ2 над всички за пореден път беше Майкъл Иванов (КТМ), който повеждаше още от старта и в първия манш дори направи своебразен рекорд. Още в 3-тата обиколка Иванов успя да затвори с една такава свой съперник. Майкъл Иванов се намира в изключителна форма и напълно заслужено е лидер във временното класиране. Иванов демонстрира своята класа и на мотополигона край Сливен, а публиката го аплодираше през цялото време. След днешното състезание Майкъл добави нови 50 точки към актива си, втори се нареди Любомир Васев (Ямаха), а трети – Георги Георгиев (Сузуки).

За кръга отборен победител стана мото клуб „Панчо рейсинг тим“.

Следващият 9-ти кръг от Републиканския шампионат по мотокрос ще се проведе на 26 октомври на мотополигон „Хасково“.