*Кристиано Роналдо спечели „Златната топка“

ФЕВРУАРИ

Тенис:
* Новак Джокович е новият шампион на „Аустрелиън Оупън”.

Волейбол:
* Стана ясен жребият за Евроволей 2015, което се проведе на територията на България и Италия, а "трикольорите" научиха съперниците си в групата, а след това ни донесе доста радостни моменти по време на самите мачове.

Художествена гимнастика:
*Грациите ни зарадваха с чудесно представяне на Гран При на Москва и се прибраха със златните отличия в многобоя. Набихме рускините насред Москва.

Баскетбол:
*Тимът на Западната конференция записа четвърта победа в последните пет издания на Мача на звездите в НБА. Воденият от Стив Кър отбор надигра със 163:158 своите колеги от Източната конференция в легендарната зала "Медисън Скуеър Гардън" в Ню Йорк.

МАРТ

*Челси печели Купата на Лигата след победа на финала над Тотнъм с 2:0.
* България направи 2:2 с Италия на „Васил Левски“ в мач от квалификациите за Евро 2016

Тенис:
* Рафаел Надал спечели първата си титла от близо девет месеца, след като се наложи с 6:4, 6:1 над Хуан Монако на финала в Буенос Айрес.

* Новак Джокович е новият победител на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Монте Карло

*Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели бронзов медал на финала на съчетание с пет ленти на турнира от Световната купа, категория Б в италианския град Пезаро.

МАЙ

Футбол:
*Байерн (Мюнхен) триумфира в Германия.
*Ювентус стана шампион на Италия.
* ПСЖ отново е шампион на Франция.
* Барселона оформи шести дубъл в своята история – титла и Купата на краля
* Севиля победи Днепър с 3:2 и спечели за рекорден четвърти път трофея от турнира Лига Европа.
* Франция победи Германия с 4:1 във финала на европейското първенство по футбол за юноши до 17 години, игран пред над 10 000 зрители на трибуните на стадион "Лазур" в Бургас
*Арсенал спечели ФА Къп за втора поредна година,

* Българският ансамбъл по художествена гимнастика грабна златото в многобоя на Световната купа в Ташкент (Узбекистан).

Баскетбол:
*На 17 май Реал (Мадрид) стъпи на европейския баскетболен връх след 20 години. На финала на Евролигата „кралете“ се наложиха със 78:59 над Олимпиакос.

Тенис:
* Роджър Федерер триумфира на турнира в Истанбул
* Новак Джокович продължи със силните си изяви на клей и спечели титлата от „Мастърс“-а в Рим след победа с 6:4, 6:3 над Роджър Федерер.
*Шарапова триумфира в Рим.

* Джъстин Гатлин (САЩ) коригира собственото си най-добро постижение в света за сезона на 100 метра
Бокс:
* Флойд Мейуедър (САЩ) спечели боксовата Битка на века в полусредна категория, побеждавайки Мани Пакиао (Филипини) по точки

ЮНИ

Футбол:
*Барселона триумфира в Шампионска лига, надделявайки на финала над Ювентус с 3:1.
* Националният отбор по футбол на Сърбия до 20 години сензационно стана световен шампион
*Историческа първа титла спечели Чили на Копа Америка, като съсече 4:1 с дузпи фаворита Аржентина след 0:0 в игровото време.

ДРУГИ:
*Проведоха се първите европейски игри в Баку.

Тенис:
* Серина Уилямс е новата шампионка на Откритото първенство на Франция
* Станислас Вавринка стана шампион на „Ролан Гарос”.

Баскетбол:
00552698.jpg*На 17 юни Голдън Стейт Уориърс стана шампион на НБА след 40 години пауза. „Воините” сразиха като гости Кливланд Кавалиърссъс 105:97 в шестия сблъсък помежду им и спечелиха финалната серия с 4-2 победи. Стив Кър стана първият треньор новобранец с титла след 1982 година, когато Пат Райли спечели трофея с Лос Анджелис Лейкърс.

*Баскетболният Цървена Звезда стана шампион на Сърбия. В митичната “Пионир” тимът на Деян Радонич се наложи над Партизан с 58:54 и спечели финалната серия с 3-0 победи

*Баскетболният Реaл (Мадрид) спечели 32-а шампионска титла в Испания. „Кралете“ сразиха като гост миналогодишния първенец Барселона с 90:85 и спечелиха финалната серия с 3:0 победи

* Джъстин Гатлин (САЩ) регистрира поредното си добро постижение в света за сезона на 100 метра. Американецът спечели спринта на турнира в Рим, който е кръг от Димантената лига.
* Юсейн Болт спечели спринта на 200 метра на турнира в Ню Йорк, част от Диамантената лига.

Юли

ВОЛЕЙБОЛ:
*
Франция спечели 26-тото издание на Световна лига, след като се наложи с 3:0 (25:19, 25:21, 25:23) над Сърбия във финала.

Тенис:

* Световният номер 1 Новак Джокович победи втория в ранглистата на ATP Роджър Федерер със 7:6 (1), 6:7 (10), 6:4, 6:3 и спечели за втори пореден път титлата на „Уимбълдън”
* Американката Серина Уилямс спечели турнира от Големия шлем „Уимбълдън”

Баскетбол:
*Отново българин в Барселона. Александър Везенков подписа за 4 години с испанския баскетболен гранд.
*САЩ спечели световната титла по баскетбол при младежите до 19 години, след като се наложи над Хърватия със 79:71 след продължение. Финалът се проведе на остров Крит.

* Асафа Пауъл счупи хронометрите на 100 метра в Люцерн.

Хокей на лед:
*Канада стана световен шампион в Чехия, след като на финала разби с 6:1 Русия.

АВГУСТ

Футбол:
*Арсенал спечели Къмюнити Шийлд

Тенис:
* Бившият номер 1 в света Роджър Федерер победи настоящия лидер в ранглистата на ATP Новак Джокович със 7:6 (1), 6:3 и спечели за седми път в историята силния турнир от сериите „Мастърс” в Синсинати

* Юсейн Болт спечели финала на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика в Пекин. Освен това той триумфира още на 200 метра, както и в щафетата на 4 по 100 метра.
* Американката Алисън Феликс взе златото на 400 метра при жените на Световното първенство в Пекин.
* САЩ спечели титлата в мъжката щафета на 4х400 метра, с която беше закрито и световното първенство по лека атлетика в Пекин
* Канадецът Дерек Друин спечели титлата в скока на височина

СЕПТЕМВРИ

Баскетбол:
*Испания спечели европейската титла по баскетбол. На финала Ла Фурия победи Литва по категоричен начин с 80:63 вnavarro2.jpg препълнената от 27 372 зрители „Стад Пиер Мороа” в Лил.

*Александър Везенков спечели първи трофей с Барселона. В Гранойерс българинът и съотборниците му надвиха Андора с 68:65 във финала на Лигата на Каталуни

*Баскетболният Реал Мадрид стана новият носител на Междуконтиненталната купа. В Сао Пауло тимът на Пабло Ласо се справи с първенеца на ФИБА Америка Бауру.

Тенис:
* Поставената под номер 26 в основната схема Флавия Пенета спечели US Open
* Новак Джокович спечели трета титла от Големия шлем за годината и общо 10-а в кариерата си, след като на финала на US Open се наложи с 6:4, 5:7, 6:4, 6:4 над Роджър Федерер

* Кенийците Елиуд Кипчоге и Гладис Чероно спечелиха 42-ото издание на маратона на Берлин
*Кения спечели най-много медали на Световното първенство в Пекин.