Българският младежки футболен национал Станислав Шопов дебютира в едно от топ първенствата на Европа. 19-годишният пловдивчанин игра за Хееренвеен при домакинската победа с 3:2 над Валвайк в мач от 2 кръг на Ередивизи.

Шопов се появи на терена две минути преди края, когато замени хърватина Тибор Халилович. В този момент резултатът беше 3:1 в полза на Хееренвеен.

Домакините вкараха и трите си гола през първото полувреме. Хенк Веерман откри в 14-ата минута от дузпа. Халилович удвои в 31-ата, а Веерман вкара втория си гол само минута преди почивката.

Валвайк върна едно попадение в 68-ата минута чрез Йенс Одгор, а второто попадение за гостите падна в 89-ата, когато Ричард ван дер Вене също беше точен.

С пълен точков актив след два изиграни мача Хееренвеен заема второ място във временното класиране, като отстъпва по голова разлика на ПСВ Айндховен. Валвайк за момента е девети с три точки.