Националният отбор на България при девойките завърши на шесто място в отборното класиране на международния турнир по художествена гимнастика в Пезаро (Италия). Състезанието се провежда успоредно със Световната купа.

Българките Йоана Николова, Полина Иванова, Галатея Герова и Елизабет Йовчева събраха сбор от 90,700 точки. Днес Полина Иванова има 15,350 точки на топка, а Йоана Николова получи оценка от 13,400 на същия уред. На бухалки Елизабет Йовчева е с 15,267 точки, а Галатея Герова беше оценена с 14,550 точки.

България ще има финалистки на три уреда. Полина Иванова ще спори за медалите на въже и топка, а Йовчева е на финал на бухалки. Вчера българските гимнастички получиха оценки на обръч Йоана Николова 14,933 точки и Галатея Герова – 14,800 точки, а на въже - Полина Иванова 15,600 точки и Елизабет Йовчева 14,750 точки.

Шампион отборно за девойки стана Русия с 98,383 точки, а в класирането следват Беларус с 96,951 точки и Италия 1 с 96,267 точки. Финалите на отделните уреди при девойките са в неделя.