Нефтохимик спечели дербито срещу шампиона Добруджа с 3:2 (22:25, 18:25, 25:22, 25:16, 15:9) като гост в междинния 17-и кръг на Суперлигата.

Сблъсъкът беше изключително драматичен и предложи много емоции на феновете в зала "Добротица". Шампионите започнаха агресивно и взеха първите два гейма след отлична игра на Жулиен Георгиев.

След слабото начало бургазлии се мобилизираха и диктуваха играта в третата част и я спечелиха с 25:22. Гостите вече отнеха психологическото предимство от съперника и се наложиха лесно в четвъртия гейм с 25:16, за да правят мача в тайбрек.

В последния пети и решителен гейм опитът на Нефтохимик си каза думата и те спечелиха дербито.

Всички приходи от срещата бяха дарени за лечението на 18-годишния привърженик на Добруджа Божидар, който страда от рядко заболяване и има нужда от финансови средства, за да се подложи на операция. В благородната кауза се включи и отборът на Нефтохимик.