Мат Халисчук донесе победата на Нешвил над Ванкувър във втората среща от полуфиналния плейоф в Западната конференция на НХЛ, реализирайки почти в края на второто продължение. Така домакините спечелиха мача с 2:1 и изравниха серията на 1-1.

Гостите от Нешвил доминираха през по-голямата част от редовното време и отправиха 36 удара към вратата на Ванкувър срещу само 15 от съперника.

Бостън поведе с 1-0 победи на Филаделфия, след като размаза домакините със 7:3. Нейтън Хортън изведе гостите напред с 2:1 36 секунди преди края на първата част, а през втората паднаха още три гола в мрежата на вратаря Брайън Буше.

Малко преди резултата да стане 1:5, той беше заменен от руснака Сергей Бобровски, но нямаше особен ефект от тази промяна. Иначе по два от общо седемте гола вкараха Дейвид Крайци и Бред Маршан, като особено второто попадение на Маршан, дошло за 3:6, прекърши устрема на Филаделфия да стигне до успеха.