Нешвил Предатърс е само на една победа от първото в историята си класиране за втория кръг на плейофите на НХЛ след победата с 4:3 над Анахайм Дъкс след продължения. С този успех Нешвил поведе с 3:2 в серията.

Победното попадение бе реализирано от Джеръд Смитсън 1:57 минути след началото на продължението. Преди този успех Предатърс никога не беше записвал три победи в плейофна серия.

Капитанът на Предатърс Шей Уебър изравни резултата 35,2 секунди преди края на редовното време. Двата тима вкараха по два гола в третия период, като Анахайм и в двата случая повеждаше в резултата.

Тайлър Енис вкара при добавка 5:31 минути след началото на продължението и донесе на Бъфало Сейбърс победата с 4:3 над Филаделфия Флайърс. “Сабите” дръпнаха с 3:0 след първата част, но допуснаха изравняване. Бъфало поведе с 3:2 в серията.