Нико Розберг отвя конкуренцията в Гран При на Китай и спечели първата победа в кариерата си във Формула 1. Германският пилот на Мерцедес се възползва от първата си стартова позиция, не изпусна лидерската позиция и триумфира с повече от 20 секунди аванс пред втория Дженсън Бътън от Макларън. Трети финишира Люис Хамилтън с Макларън. Първите три болида са със двигатели на “Мерцедес”.

Триумфът направи Розберг първият нов победител във Формула 1 след Хейки Ковалайнен, който през 2008 г. спечели Гран При на Унгария. Това беше преди 64 състезания. Розберг донесе и първата победата на заводски отбор на Мерцедес от Гран При на Италия през 1955 г., когато триумфира легендарният Хуан Мануел Фанджо.

Третото място на Люис Хамилтън му помогна да излезе начело в класирането за сезона с 45 точки. Две точки по-назад е съотборникът му Дженсън Бътън. Деветото място на Фернандо Алонсо позволи на пилота на Ферари да заеме трето място с 37 точки, една повече от Марк Уебър. Австралиецът завърши четвърти, след като в последните две обиколки изпревари световния шампион Себастиан Фетел. Михаел Шумахер с Мерцедес, който стартира от втора позиция, отпадна в 16-ата обиколка, след като при първото спиране в бокса едната гума не беше добре затегната и колелото изпадна на пистата.