Филаделфия Флайърс загуби у дома от Ню Джърси Девилс с 1:4 във втория мач от полуфиналната плейофна серия помежду им в Източната конференция на НХЛ. С този успех “дяволите” успяха да изравнят резултата в серията на 1:1 победи.

Домакините от Филаделфия поведоха още в 3-ата минута с гол на Мат Рийд, но 44-ата минута 19-годишният швед Адам Ларсон изравни с първото си попадение за Ню Джърси в плейофите. Осем минути по-късно Дейвид Кларксон направи обрата пълен за 1:2, а до края на мача гостите вкараха още два безответни гола чрез Травис Заяк и Брус Салвадор. За победителите не игра контузеният Иля Ковалчук. Дейниъс Зубрус се отличи с две асистенции за Ню Джърси, а вратарят на Флайърс Иля Бризгалов отрази 31 удара.

Сблъсъците от плейофите в НХЛ се играят до четири победи от седем мача, а следващият двубой между двата тима е в четвъртък срещу петък в Ню Джърси.