Ню Джърси Девилс продължават да са в плейофите на НХЛ благодарение на играч, който прекара голяма част от сезона в лечение на ахилесово сухожилие. Травис Зейджък донесе на “дяволите” победата с 3:2 над Флорида Пантърс и по този начин тимът от Ню Джърси изравни на 3:3 резултата в плейофната серия.

Зейджък се разписа 5:39 минути след началото на продължението след контраатака, при която се оказа сам срещу вратаря Скот Клеменсен. Девилс поведоха с 2:0 с голове на Иля Ковалчук и Берние, но “пантерите” изравниха с попадения на Крист Върстиг и Стивън Вайс.

Седмият мач от серията е в четвъртък във Флорида. Още два сблъсъка в Източната Конференция се решавата в седми мач. Вашингтон гостува на Бостън тази вечер, а Ню Йорк Рейнджърс приема Отава в четвъртък.

Ню Джърси Девилс – Флорида Пантърс 3:2 след прод.
(1:0, 1:2, 0:0, 1:0)
В серията: 3:3