Ню Орлийнс Хорнетс поднесе изненадата на старта на плейофите в Западната конференция на НБА. “Стършелите” победиха в мач номер 1 от серията шампиона Лос Анджелис Лейкърс със 109:100 в "Стейпълс Сентър". Над всички бе плеймейкърът на Ню Орлийнс Крис Пол, който завърши с 33 точки, 14 асистенции и 7 борби. Гостите имаха преднина между 6 и 8 точки през цялото второ полувреме. Карл Лендри добави 17 точки, Джарет Джак се отличи с 15, а Аарън Грей реализира 12 за успеха на Ню Орлийнс.

Суперзвездата на Лос Анджелис Лейкърс Коби Брайънт приключи двубоя с 34 точки, 5 асистенции и 4 борби, Рон Артест завърши с "дабъл-дабъл" от 16 точки и 11 борби, а Андрю Байнъм приключи с 13 точки и 9 борби при поражението на "Езерняците". Шампионите започнаха с поражение опита за защита на двете поредни титли в Лигата. Мач номер 2 от серията е в сряда срещу четвъртък българско време отново в "Стейпълс Сентър" в Ел Ей./БЛИЦ