Случаите на расизъм в Италия зачестяват! След расистките обиди по адрес на звездата на Милан Кевин Принс-Боатенг през уикенда фенове на Лацио са обиждали тъмнокожия играч на Каляри Виктор Ибарбо по време на мача между двата тима, спечелен с 2:1 от „орлите”.

По време на първото полувреме от сектора с привърженици на Лацио на „Олимпико” в Рим се чули обидни антисемитски реплики по адрес на колумбиеца Ибарбо. Впоследствие генералният директор на Каляри Лучано Мароку предупредил съдията и заплашил, че ще извади отбора от терена, ако феновете не се умълчат. Самият Ибарбо обещал, че ще продължи да игра, ако подигравателните възгласи спрат. След това мачът продължил.

Случаят при Боатенг бе съвсем различен. По време на приятелския мач на Милан с четвъртодивизионния Про Патрия ганаецът напусна терена в 26-ата минута, след като фенове не спряха да го обиждат с маймунски звуци. Мачът бе прекратен, туй като и съотборниците на Боатенг спряха да играят.